تبلتی برای ناشنوایان

 

طی سال‌های گذشته جهان فناوری به طرز چشمگیری متحول شده و شرایط به نفع افرادی تمام شده است که از مشکلات شنوایی رنج می‌برند. با وجود اینکه در سال های گذشته تماس‌های تلفنی ابزار اصلی ارتباطات راه دور بود، در حال حاضر اپلیکیشن‌های پیام رسان و ایمیل‌ها از جنبه‌های مختلفی جایگزین تماس‌های تلفنی شده‌اند. در هر حال ناشنوایان هنوز هم برای برقراری ارتباط رو در رو دچار مشکل هستند. Uni در چنین شرایطی به کمک این افراد خواهد آمد.

Uni در حقیقت یک راهکار سخت افزاری و نرم‌افزاری است که راه ارتباطی جدیدی را در اختیار ناشنوایان قرار خواهد داد. این تبلت که توسط تیم MotionSavvy ساخته شده است، با استفاده از دو فناوری متمایز، امکان مکالمه بین یک فرد ناشنوا و یک فرد شنوا را ایجاد می کند. این فناوری جدید در مرحله اول مبتنی بر یک نرم افزار تشخیص حرکت به خصوص و چندین دوربین یکپارچه، زبان اشاره فرد ناشنوا را ارزیابی کرده و سپس زبان اشاره را به کلمات شفاهی ترجمه می‌کند. زمانی که فرد شنوا به مکالمه ادامه می‌دهد، تبلت جملات گفتاری او را در قالب متن برای فرد ناشنوا نمایش می‌دهد.
این تبلت بسیار کارآمد بوده و می‌تواند تاثیر چشم‌گیری در زندگی ناشنوایان داشته باشد. مطابق با آمار فدراسیون جهانی ناشنوایان در حال حاضر 70 میلیون ناشنوا در سراسر جهان زندگی می کند.

این تیم قصد دارد Uni را از تابستان سال آینده میلادی با توانایی تشخیص 2000 حرکت وارد بازار کند. این فناوری در آپدیت‌های بعدی خود از حرکات بیشتری پشتیبانی خواهد کرد، علاوه بر این کاربران می‌توانند با استفاده از نرم‌افزار SignBuilder حرکات جدیدی را برای Uni تعریف کنند.

Uni در دو نسخه به بازار عرضه می‌شود. نسخه سخت افزاری Uni به قیمت 799 دلار فروخته می‌شود، در حالیکه نسخه نرم افزاری که به همراه کامپیوترهای شخصی قابل استفاده خواهد بود، 99 دلار قیمت دارد. در هر حال استفاده از هر دو نسخه نیازمند عضویت و پرداخت 20 دلار ماهانه است. می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره Uni به وب سایت این شرکت مراجعه کنید.

ریاضی را با زمان پیش ببرید .
ورود نمایندگی ها دریافت کارنامه درخواست نمایندگی تالار افتخارت آلبوم تصاویر نظرسنجی سرگرمی ها خبرنامه