آموزش افراد از طریق موبایل و تبلت؛با انعقاد تفاهم نامه با جهاددانشگاهیآموزش افراد از طریق موبایل و تبلت؛با انعقاد تفاهم نامه با جهاددانشگاهی

علی باقرزاده در مراسم انعقاد تفاهم نامه بین سازمان نهضت سوادآموزی و جهاد دانشگاهی اظهار کرد: یکی از سیاستهای سازمان انعقاد تفاهم نامه با دستگاه های مختلف است که این تفاهم نامه بیست و هشتمین تفاهم نامه سازمان محسوب می شود.


وی ادامه داد: برای پیشرفت برنامه های سوادآموزی ابتدا به تفاهم نامه ها به عنوان یک فرصت همکاری برای پیشرفت کار یا رویکرد تربیتی می نگریم اما در سالهای اخیر در صدد بازکردن یک گره بسته از سوادآموزی هستیم.


رئیس سازمان نهضت سوادآموزی افزود: با این تفاهم نامه به دو کار اساسی به نتیجه می رسیم که یکی از آنها توانمندسازی نیروی انسانی برای کیفیت بهتر و پایداری نرخ سواد و حرکت کردن به سمت جامعه هدف است.


باقرزاده با بیان اینکه قریب به 50 هزار نفر در قالب موسسات غیردولتی با ما در حال همکاری هستند تصریح کرد: نیروهای غیررسمی که با ما همکاری می کنند در قالب ضمن خدمت بوده و بخش اعظم نیروهای ما که بالای 90 درصد آنها مدرک فوق لیسانس و بالاتر دارند نیروهای آزاد هستند .


معاون وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: بهبود مهارتهای حرفه ای نیروها برای ما مهم است که در این زمینه از ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و مراکز آموزشی استفاده می کنیم که باید این موضوع در قالب آموزشهای مجازی صورت گیرد.


وی گفت: ما در بخش نهضت برای معرفی متون آمادگی کامل داریم و در آموزش دهنده ها برای ثبت نام الزام ایجاد می کنیم.


باقرزاده به موضوع دیگر مفید از انعقاد این تفاهم نامه اشاره کرد و افزود: استفاده از نفوذ خطوط تلفن همراه می تواند یکی از مزیت های این تفاهم نامه باشد ما در سازمان دوره تحکیم سواد و کتابخوانی را آغاز کردیم که این نرم افزار می تواند بدون امکان حضور در کتابخانه قابل حمل باشد و آموزش مادام العمر ارائه شود.


رئیس سازمان نهضت سوادآموزی بیان کرد: دو سال است که این نرم افزار تولید شده و خواندن و نوشتن را آموزش می دهد مراحل اعتباربخشی آن در حال طی شدن است و پس از اجرای مرحله آزمایشی به چرخه آموزشی خواهد آمد.


وی در پایان گفت: آموزش افراد کم سواد در کشور از طریق موبایل و تبلت انجام نشده است امیدواریم با انعقاد این تفاهم نامه این اقدام با تلاش صورت پذیرد.

ریاضی را با زمان پیش ببرید .
ورود نمایندگی ها دریافت کارنامه درخواست نمایندگی تالار افتخارت آلبوم تصاویر نظرسنجی سرگرمی ها خبرنامه