تولید محتوا برای برای 170 رشته در کاردانش و فنی و حرفه ایتولید محتوا برای برای 170 رشته در کاردانش و فنی و حرفه ای

حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی امروز در اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش سراسر کشور که در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است، اظهار داشت: برای برنامه درسی ملی، رویکرد، اهداف و حوزه‌های یادگیری را تبیین می‌کنیم.

 

وی افزود: آنچه در برنامه‌ریزی درسی برای محتواهای آموزشی مهم است، سیاست‌های مقام معظم رهبری، مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی آموزش و پرورش است.

 

وی ادامه داد: از کلاس پنجم به ششم رفتن نیاز به 60 هزار معلم داشت که باید آموزش‌های مربوط به دوره ابتدایی را سپری می‌کردند.

 

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به حوزه‌های یازده گانه تربیت در آموزش و پرورش اشاره و گفت: حکمت و تفکر، قرآن و معارف‌،‌ زبان فارسی،‌ علوم انسانی،‌ ریاضیات،‌ علوم تجربی،‌ سلامت و بهداشت، فرهنگ و هنر و تمدن، کار و فناوری‌، آداب و مهارت‌های زندگی و زبان‌های خارجی از حوزه‌های تربیت محسوب می‌شوند.

 

وی با اشاره به اینکه امسال تغییرات کتاب‌های درسی به پایه دهم رسید، تصریح کرد: اکنون تغییرات کتب درسی به دوره متوسطه دوم رسیده و در آموزش‌های عمومی به دوره تخصصی رسیدیم که به عنوان نمونه فقط در کاردانش‌ و فنی و حرفه‌ای برای 170 رشته تولید محتوا داشتیم.

ریاضی را با زمان پیش ببرید .
ورود نمایندگی ها دریافت کارنامه درخواست نمایندگی تالار افتخارت آلبوم تصاویر نظرسنجی سرگرمی ها خبرنامه