استفاده از محتواهای بدون مجوز در مدارس ممنوع استاستفاده از محتواهای بدون مجوز در مدارس ممنوع است

حجت الاسلام و المسلمین محی الدین بهرام محمدیان که امروز چهارشنبه 20 مرداد در میزگرد معاونان وزارتخانه و میزگرد ارتقای کیفیت آموزشی و پرورشی در سی و سومین اجلاس روسا و مدیران آموزش و پرورش سراسر کشور به ارائه عملکرد یکسال اخیر خود پرداخت و گفت: رویکرد تولید بسته های آموزشی مبتنی بر پژوهش است و بر این اساس ما هر ساله 130 میلیون جلد کتاب درسی با یک هزار و 150 عنوان که 40 عنوان مربوط به کتب پایه دهم است تولید می کنیم.


رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش افزود: برای توسعه عدالت آموزشی در مجلات رشد توجه ویژه ای کرده ایم و برای افراد کم بینا و نابینا نیز تولید محتوا داشته ایم.


محمدیان خاطرنشان کرد: مجموعه تولیدات سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به صورت لوح فشرده در شبکه ملی بارگذاری شده است.


وی در پایان گفت: مجوز فعالیت مراکز پیش دبستانی باید از طریق سازمان پژوهش باشد.

 

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی آموزش و پرورش گفت:بازار آموزش و پرورش بازار جذابی است. ما مشکل نداریم که کسی از این سازمان نفع ببرد اما به شرطی که به ما ضرر نزد. بر اساس دستورالعمل 828 شورای آموزش و پرورش محتواهای آموزشی و کمک آموزشی باید دارای استاندارد و مجوز باشد تا بدون استاندارد و مجوز وارد مدارس نشود. اگر کسی هم قصد تولید محتوا دارد باید از طریق سازمان پژوهش آموزش و پرورش مجوز مربوطه را اخذ کند.

 

وی از راه اندازی شبکه ملی مدارس ایران "رشد" خبر داد و گفت: "رشد" بر اساس برنامه های درسی جدید طراحی شده است وتنها شبکه آموزشی است که به زبان فارسی در کشور است که تولید محتوای درسی می کند. این شبکه بین 100 هزار تا 120 هزار بازدید دارد. محتوای آموزشی در این شبکه به صورت برخط و غیر برخط ارائه می شود.

 

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: گاهی محتواها بدون مجوز می تواند اثرات تخریبی داشته باشد و نیازمند توجه معاونان مدارس ابتدایی و بخش نظارت بر مدارس غیر دولتی است.

 

 

محمدیان ضمن خبر دادن از  تولید کتاب گویا ی مجلات رشد برای دانش آموزان نابینا گفت: بدون بهره گیری از امکانات فناوری اطلاعات و ارتباطات امکان پذیر نیست.

 
 
ریاضی را با زمان پیش ببرید .
ورود نمایندگی ها دریافت کارنامه درخواست نمایندگی تالار افتخارت آلبوم تصاویر نظرسنجی سرگرمی ها خبرنامه