طنین «زنگ انقلاب» ساعت ۹:۳۳ روز ۱۲ بهمن در مدارس/ برگزاری گروه سرود ۱۳۵۷ نفری در یوم‌الله ۲۲ بهمنطنین «زنگ انقلاب» ساعت ۹:۳۳ روز ۱۲ بهمن در مدارس/ برگزاری گروه سرود ۱۳۵۷ نفری در یوم‌الله ۲۲ بهمن

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش  مهدی فیض معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری برنامه‌های کمیته فرهنگی و دانش‌آموزی ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی که در دفتر مرکزی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: آن چیزی که مد نظر ما هست، این بوده که دهه فجر به عنوان یک خاطره شیرین در ذهن دانش‌آموزان باشد و این بازه زمانی همراه با شور و نشاط، ظهور و بروز استعدادها و ظرفیت‌های دانش‌آموزان باشد.

وی با بیان اینکه برای دهه فجر به دو مقوله توجه داریم، گفت: برخی به دنبال خباثت‌زدایی از دوران شاهنشاهی هستند و برخی در تلاشند که حس ناکارآمدی نظام را القا کنند که با این دو مقوله مقابله می‌کنیم.

فیض به برنامه تجدید میثاق دانش‌آموزان و فرهنگیان با آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب در روز 18 بهمن در حرم مطهر امام خمینی(ره) اشاره کرد و افزود: برگزاری مهمانی لاله‌های و عطرافشانی و گل‌افشانی مزار شهدا نیز توسط دانش‌آموزان در چهاردهم بهمن ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی از مراسم نواختن زنگ انقلاب در ساعت 9:33 روز 12 بهمن در مدارس کشور خبر داد و اظهار داشت: از اولیای مدرسه خواسته شده است که در این روز به تبیین فلسفه وجود انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن برای دانش‌آموزان بپردازند.

مسئول کمیته فرهنگیان و دانش‌آموزی ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی ادامه داد: حضور یکپارچه و تأثیرگذار فرهنگیان و دانش‌آموزان در نماز جمعه در روز پانزدهم بهمن‌ماه از دیگر برنامه‌های ما هست.

وی به برنامه راهپیمایی 2200 نفری ورزشکاران نوجوان و دانش‌آموز در یوم‌الله 22 بهمن اشاره کرد و گفت: برپایی ایستگاه‌های فرهنگی در مسیر راهپیمایی 22 بهمن از دیگر برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش است.

فیض به برنامه پرسش و پاسخ و گفت‌وگوهای آزاد دانش‌آموزی اشاره کرد و افزود: برگزاری جلسه نقد آزادانه با عنوان «نقد مودبانه» به مدارس توصیه شده است.

وی ادامه داد: به مدارس توصیه شده است که برگزاری اردوهایی به مراکز علمی و صنعتی را در برنامه خود داشته باشند؛ البته مراکز علمی و صنعتی که بعد از انقلاب پایه‌گذاری شده است یا توفیقات بزرگی کسب کرده‌اند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: بازدید از موزه عبرت در تهران و نمایشگاه سیار موزه عبرت در برخی استان‌ها از دیگر مواردی است که اجرای آن به مدارس توصیه شده است.

وی افزود: برپایی صبحگاه مشترک تشکل‌های دانش‌آموزی، برگزاری زنگ انشاء با موضوع مرتبط با انقلاب اسلامی، برگزاری نمایشگاه کتاب در مدارس، برگزاری نشست‌های تبیین اعتدال، اخلاق و قانون‌گرایی ویژه فرهنگیان، برگزاری گروه سرود 1357 نفری دانش‌آموزان در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن در تهران و استان‌ها از دیگر برنامه‌های کمیته فرهنگیان و دانش‌آموزی ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی است.

فیض به برنامه‌هایی که برای دانش‌آموزان عشایری در دهه فجر برگزار می‌شود، اشاره کرد و گفت: کلنگ زنی 5 پروژ هدر مناطق نورآباد، عنبرآباد، بافت، ریگان و سیرجان در کرمان، افتتاح 8 پروژه آموزشی شامل یک پروژه در کهنوج، 2 پروژه در سیرجان، یک پروژه در فسا و 4 پروژه در آذربایجان غربی و افتتاح پروژه مرکز رفاهی و آموزشی فرهنگیان در خوزستان از جمله این برنامه‌هاست.

ریاضی را با زمان پیش ببرید .
ورود نمایندگی ها دریافت کارنامه درخواست نمایندگی تالار افتخارت آلبوم تصاویر نظرسنجی سرگرمی ها خبرنامه